Portal o gminie Wielgomłyny

Aktualności, historia, zdjęcia

Muzyczna uczta w Wielgomłynach

wielgomlyny zdjecie

Już dziewiąty rok z rzędu w okresie karnawałowym gmina Wielgomłyny organizuje spotkanie noworoczne, na które zaprasza wszystkich mieszkańców. W tym roku przygotowano szczególnie ciekawą atrakcję muzyczną, nie tylko dla melomanów. Do Wielgomłynów zawitali soliści Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej.

Na spotkanie noworoczne w sobotni wieczór, 28 stycznia przybyła duża liczba mieszkańców gminy Wielgomłyny, których powitał serdecznie wójt Bogdan Witaszczyk. Następnie na ustawioną w hali widowiskowej scenę wkroczyli muzycy z Ukrainy. I to z najwyższej muzycznej półki – bowiem do Wielgomłynów zaproszono solistów z Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Siedzibą teatru jest stolica Ukrainy – Kijów. Instytucja ma długą i bogatą historię, w tym roku obchodzić będzie 83. urodziny.

W niemal dwugodzinnym koncercie artyści zaprezentowali operetkową klasykę. Publiczność wysłuchała utworów Johanna Straussa („Baron cygański” akt I „Wielka sława to żart”), Franciszka Lehara czy Emericha Kalmanna. Nie zabrakło też piosenek z pogranicza musicalu i muzyki rozrywkowej, jak chociażby piosenkę „Brunetki, blondynki” z repertuaru Jana Kiepury. Warto nadmienić, iż muzycy zaśpiewali wszystkie utwory w języku polskim, co wymagało odpowiedniego przygotowania przed trasą koncertową prowadzoną na terenie naszego kraju. W Wielgomłynach wystąpiło czterech muzyków: sopranistki Daria Galeta i Natalia Aksionowa oraz dwóch tenorów: Dmytro Iwanchenko i Oleksandr Ostrovski. Konferansjerkę poprowadził Bartosz Kuczyk. To nie był koniec muzycznych atrakcji, jakie władze gminy przygotowały dla mieszkańców. Do późnego wieczora do tańca przygrywał zespół muzyczny Fantastic z Woli Malowanej.
wielgomlyny zdjecie2wielgomlyny zdjecie3wielgomlyny zdjecie4
ARTYKUŁ TOMASZA M. KOLMASIAKA O TYM WYDARZENIU, PRZECZYTASZ W NAJNOWSZYM WYDANIU "GAZETY RADOMSZCZAŃSKIEJ" (2 luty 2017 r.).

 

Dołącz do nas!

Gmina Wielgomłyny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj202
mod_vvisit_counterWczoraj911
mod_vvisit_counterTen tydzień1442
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2728
mod_vvisit_counterTen miesiąc8197
mod_vvisit_counterPoprzedni czas15008
mod_vvisit_counterCały czas2322727

Aktualnie: gości 38 połączonych
Twoje IP: 54.196.215.69