Portal o gminie Wielgomłyny

Aktualności, historia, zdjęcia

Marcin Tomczyk wicemistrzem Polski!

Po raz kolejny mamy przyjemność poinformować o dużym sukcesie mieszkańca naszej gminy - Marcina Tomczyka z Woli Kuźniewskiej (zdj. górne). Zawodnik należący do klubu LUKS Gryf Bujny został wicemistrzem Polski w kategorii 56 kg podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Łukowie. Marcin zdobył w dwuboju 214 kg (97 kg w rwaniu i 117 kg w podrzucie). Pobił tym samym swój wcześniejszy życiowy rekord.

- Do wszystkich tych imprez sportowych przygotowywałem się z dużą starannością i wytrwałością. Miałem czasem chwile słabości, kiedy rzucałem wszystko i chciałem już tylko odpocząć, ale to tylko chwile. Ten rok możemy uznać za bardzo udany. Zaliczyliśmy wiele startów, ustanowiliśmy nowe rekordy życiowe - mówi Marcin Tomczyk.

W tym roku Marcin ma na swoim koncie już 3 bardzo udane starty : 1. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Białej Podlaskiej (w kat do 62 kg); 2. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U 23 w Gdańsku (w kat do 56 kg) oraz wspomniane wyżej 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Łukowie (w kat do 56 kg). - Jest to najważniejsza impreza w Polsce, z której jestem najbardziej zadowolony - dodaje.

Także brat Marcina - Andrzej (zdj. dolne) ma w swoim sportowym dorobku osiągnięcia: 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 w Gdańsku i 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Łukowie z wynikiem rwanie 98 kg, podrzut 118 kg, dwubój 216 kg.
Uzdolnionym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dołącz do nas!

Gmina Wielgomłyny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj104
mod_vvisit_counterWczoraj242
mod_vvisit_counterTen tydzień2933
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień4511
mod_vvisit_counterTen miesiąc9344
mod_vvisit_counterPoprzedni czas9833
mod_vvisit_counterCały czas2284954

Aktualnie: gości 32, 
botów 1 połączonych
Twoje IP: 54.224.187.45