Portal o gminie Wielgomłyny

Aktualności, historia, zdjęcia

Uroczyście na sesji Rady Gminy

Wyjątkowo przebiegała XLI sesja Rady Gminy Wielgomłyny w dn. 22 października. To przedostatnia sesja w kadencji tej rady, był więc czas na pamiątkowe fotografie radnych i sołtysów. Samorządowcy podjęli uchwałę w sprawie uchwalenia Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, dokonali zmian w Statucie Gminy Wielgomłyny oraz wyrazili ponownie zgodę na przyjęcie zadań z zakresu utrzymania publicznych dróg powiatowych przebiegających przez teren gminy Wielgomłyny. - Chodzi tu o wykaszanie poboczy i odśnieżanie dróg powiatowych przebiegających przez naszą gminę. Jak wiemy starostwo powiatowe woli takie obowiązki przerzucać na gminy. Może i dobrze, bo zanim byśmy się doczekali na przyjazd pługu wynajętego przez powiat, gminny sprzęt oczyści te drogi znacznie szybciej - podsumowuje radny Tomasz Kolmasiak.

W związku z dotacją zewnętrzną, która pokryje część kosztów budowy wodociągu Krzętów - Wola Życińska, zostanie zaciągnięta pożyczka w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na kwotę 77 tys. 878 zł. Gmina dołoży także 100 tys. zł do budowy chodnika przy drodze powiatowej w Sokolej Górze. - Ten chodnik ze względu na natężenie ruchu jest tam absolutnie potrzebny. Uważam jednak, że samorząd gminny nie powinien ponosić tak ogromnych kosztów powiatowej inwestycji. Będę zabiegać, by w nowej kadencji władz powiatowych to się zmieniło - zapowiada radny Kolmasiak, kandydat z naszej gminy na stanowisko radnego powiatu radomszczańskiego.

Smutkiem mogą napawać liczby, jakie wynikają z przekazanej radnym informacji o oświacie. Na ostatni dzień 2013 r. liczba ludności naszej gminy wynosiła 4791, natomiast na dzień 17 października 2014 r. już 4763. Przez 10 miesięcy z powodów naturalnych (umieralność, niski przyrost naturalny), a także emigracja (również za granicę) ubyło spośród nas 28 osób. Dlatego niezbędne jest to, by nowa Rada Gminy, przy pomocy samorządu powiatowego i wojewódzkiego wspierała poprawę warunków bytowych.
Radni VI kadencji (2010-2014)
Sołtysi gminy Wielgomłyny.

 

Dołącz do nas!

Gmina Wielgomłyny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2151
mod_vvisit_counterWczoraj326
mod_vvisit_counterTen tydzień4556
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2447
mod_vvisit_counterTen miesiąc10518
mod_vvisit_counterPoprzedni czas11368
mod_vvisit_counterCały czas2310040

Aktualnie: gości 136 połączonych
Twoje IP: 54.227.104.40